Ošetření a údržba


Dřevo se udržuje snadno, podle konkrétních povětrnostních vlivů by se okna měla natírat přibližně 1x za 5 let regeneračním nátěrem z venkovní strany. Díky moderním a ekologickým lakům ředitelných vodou může tuto činnost vykonávat každý. Okna získají svůj přirozený vzhled na celá desetiletí. Výhodou dřevěných oken je také snadná opravitelnost. Aby Vám okna dlouho sloužila, je nutné kontrolovat kování, těsnění, zasilikonování skla a provádět pravidelné větrání . Tak zajistíte funkčnost oken na celá desetiletí.
 

Větrání
 

Při správném větrání zajistíte úsporu nákladů za topení a zdravé klima v domě.Větrání musí být účelné a správně provedené. Nadměrné větrání vede k tepelným ztrátám a naopak nedostatečné větrání nezajistí úplnou výměnu vzduchu. Suchý a okysličený vzduch se zahřívá rychleji, tím má vytápění větší účinnost a ve vyvětrané místnosti získáte příjemné teplo.
 

Ošetření pomocí konzervačního mléka
 

Konzervační mléko je speciálně určeno k nanášení na plochy dřevěných dílců s konečnou povrchovou úpravou pomocí lazur, které jsou vystaveny povětrnostním vlivům. Je vhodné k použití pro všechny lakované druhy dřeva, pro krycí i lazurovací povrchovou úpravu
Konzervační mléko se vtáhne do povrchu nátěru a chrání tak lépe před působením povětrnostních vlivů. Voda je vytvořeným povrchem odpuzována a možné znečištění povrchu se snižuje. Uzavírá mikrotrhliny a póry v lakovaném filmu, povrch konzervuje a obnovuje jeho lesk. Prodlužuje životnost vodou ředitelných laků a lazur a zároveň oddaluje renovační interval.